Nasz szkoła uruchomiła pracownię mechatroniki

11 czerwca 2007 przez

Nasz szkoła uruchomiła pracownię mechatroniki

Dla kierunku kształcenia w zawodzie „ technik mechatronik” szkoła uruchomiła specjalistyczną pracownię mechatroniki tj. pneumatyki, elektropneumatyki i pneumatyki regulacyjnej w oparciu o wyposażenie Firmy FESTO Didactic. Uroczystość otwarcia laboratorium odbyła się 15.05.2007 roku. W gronie zaproszonych gości obecni byli: dziekan Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej – Prof. dr hab. inż. Kazimierz Jakubiuk i dr hab. inż. Leon Sędrowski, prodziekan ds. Kształcenia Ustawicznego i Rozwoju Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej – dr inż. Kazimierz Trębacki, Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku – Pan Jerzy Jasiński, w imieniu Pomorskiego Kuratora Oświaty – Pani starszy wizytator Renata Matys, przedstawiciel Stoczni Gdańsk S.A. i Stowarzyszenia Oświatowego „ Conradinum” Pan inż. Euzebiusz Szepietowski.
Absolwenci kierunku kształcenia „technik mechatronik” mają możliwość kontynuowania nauki w wybranym przez siebie kierunku na Wydziale Mechanicznym Politechniki Gdańskiej, który to wydział uruchamia kształcenie na studiach inżynierskich w zakresie mechatroniki. Ponadto na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki, na kierunku automatyka i robotyka prowadzona będzie specjalizacja – „mechatronika„. W ramach porozumienia pomiędzy szkołą, a Wydziałem Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej, uczniowie CONRADINUM będą korzystać ze specjalistycznych laboratoriów Politechniki, a studenci wydziału z pracowni mechatroniki CONRADINUM.

Tagi