I miejsce w projekcie ogólnopolskim – OWOC

5 listopada 2007 przez

I miejsce w projekcie ogólnopolskim – OWOC

W dniach 18 i 19 października Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku gościło laureatów trzech konkursów realizowanych w ramach całorocznego, ogólnopolskiego, internetowego projektu „Owoc – obserwacja, wiedza, odpowiedzialność, czyn”. Przyjechało ponad 70 członków zwycięskich grup z całej Polski.

Nie zabrakło tam też naszej szkoły, która w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – projekt CZYN zdobyła I miejsce.
Conradinum zaprezentowało swoją już wieloletnią działalność ekologiczną, prowadzoną głównie w oparciu o program Ekozespoły.
W ubiegłym roku szkolnym działały dwa ekozepospoły – Ekojagodziaki i Kasztaniaki i jak zawsze instruktorki zachęcają uczniów klas pierwszych do włączenia się w nasz program.

Pierwszy dzień rozpoczęto uroczystością wręczenia nagród.Każda z nagrodzonych grup miała okazję przedstawić siebie i swoje działania. Działania naszej szkoły zaprezentowały trzy uczennice , które czynnie uczestniczyły w programie Ekozespoły w roku ubiegłym. (Natalia, Ewelina i Agata z klasy IID LO).
Drugiego dnia już o dziewiątej rano dwie grupy wyruszyły z hotelu na zwiedzanie Sopotu. Tu mimo prawie zimowej pogody udało się pokazać zarówno wartości kulturowe jak i przyrodnicze uzdrowiska.

Więcej informacji o projekcie OWOC możecie się dowiedzieć na stronie www.owoc.gda.pl/uczestnicy.html, gdzie również jest lista wszystkich laureatów konkursu.
Poniżej przedstawiamy zdjęcia z naszego udziału w podsumowaniu projektu.Magdalena Ankiewicz, Monika Kulesza

Zobacz też:

Tagi