X Turnej koszykówki dziewcząt „Gdańska jesień 2008”

10 listopada 2008 przez

X Turnej koszykówki dziewcząt „Gdańska jesień 2008”

W dniach 6 – 7 listopada w Hali sportowej Zespołu Szkół Morskich w Gdańsku odbył się IX Turniej Koszykówki Dziewcząt „Gdańska Jesień 2008” zorganizowany przez Zespół Szkół Morskich i Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej.

W turnieju udział wzięły następujące zespoły: XIII LO Kraków. XV LO Gdańsk, I LO Gdańsk, XIX LO Gdańsk, V LO Gdańsk, SOiO Conradinum, drużyna Absolwentek Zespołu Szkół Morskich, oraz drużyna aktualnych uczennic Zespołu Szkół Morskich.

Wymienione drużyny zostały podzielone na dwie grupy gdzie grano systemem każdy z każdym uzyskując następujące wyniki:

ZSMorskich – XV LO Gdańsk 16 : 14

SO i O Conradinum – XIX LO Gdańsk 24 : 6

XIII LO Kraków – I LO Gdańsk 32 : 16

Absolwentki ZSMorskich – V LO Gdańsk 32 : 31

ZSMorskich – I LO Gdańsk 35 : 17

XIII LO Kraków – XV LO Gdańsk 17 : 23

Absolwentki ZSMorskich – XIX LO Gdańsk 35 : 10

V LO Gdańsk – SO i O Conradinum 32 : 21

V LO Gdańsk – XIX LO Gdańsk 17 : 16

ZSMorskich – XIII LO Kraków 20 : 22

SO i O Conradinum – Absolwentki ZSMorskich 18 : 29

I LO Gdańsk – XV LO Gdańsk 13 : 28

Mecze półfinałowe:

XV LO Gdańsk – V LO Gdańsk 25 : 30

ZSMorskich – Absolwentki ZSMorskich 19 : 33

Mecz o miejsce 7 – 8

I LO Gdańsk – XIX LO 13 : 11

Mecz o miejsce 5 – 6

XIII LO Kraków – SO i O Conradinum 14 : 31

Mecz o miejsce 3 – 4

ZSMorskich – XV LO Gdańsk 6 : 16

Mecz o miejsce 1 – 2

Absolwentki ZSMorskich – V LO Gdańsk 44 : 27

Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Edyta Sztukert z drużyny Absolwentek Zespołu Szkół Morskich.

W konkursie rzutów za trzy zwyciężyła Ilona Wrońska z drużyny Absolwentek Zespołu Szkół Morskich.

Natomiast najlepszą zawodniczką Zespołu Szkół Morskich wybrana została Weronika Kurnikowska.

Wszystkie drużyny uhonorowane zostały skromnymi upominkami, natomiast cztery pierwsze pucharami i medalami ufundowanymi przez Dyrektora Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej.

Uroczystość zakończenia turnieju uświetniły swoją obecnością Katia Snytsina – reprezentantka Białorusi uczestniczka ostatnich Igrzysk Olimpijskich Pekinie oraz reprezentantka Polski Marta Jujka.

REPREZENTANTKI:

Ebertowska Marta, Agnieszka Ossorya-Cierpicka, Goerick Anna, Orzeszek Martyna, Naczk Joanna, Zglińska Emilia, Żmuda-Trzebiatowska Eliza.

 

Nauczyciel w-f

Katarzyna Sawicka

1

Tagi