Tytuł Mistrza Gdańska i złote medale dla młodych siatkarzy z OSSiZ

26 lutego 2009 przez

Dobiegła końca tegoroczna edycja I Ligi Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce mężczyzn. Zawody organizowane przez Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej odbyły się w ramach IX Licealiady Młodzieży Szkolnej. Odbyło się łącznie 45 spotkań, w których udział wzięło ponad 140 uczniów, grających w 10 zespołach szkolnych: I LO, II LO, V LO, IX LO, XV LO, XX LO, SOiO „Conradinum”, OSSiZ, ZSEnerg, ZSŁącz.

W środę 25 lutego br., na gościnnym parkiecie XV Liceum Ogólnokształcącego na Zaspie, odbyła się ostatnia kolejka spotkań. Do ostatniego seta trwał zacięty bój między równorzędnymi zespołami VLO i XV LO o utrzymanie się w Lidze. Lepszym okazał się zespół gospodarzy z XV LO, wygrywając po wyrównanej walce w ostatnim, piątym secie 16:14.

Mistrzostwo Gdańska zdobył zespół chłopców z Ogólnokształcących Szkół Sportowych i Zawodowych w Gdańsku, który w dniu 25 marca br. będzie reprezentował Gdańsk w finale IX Wojewódzkiej Licealiady w Starogardzie Gdańskim.

Zespół chłopców z II Liceum Ogólnokształcącego zdobywca II miejsca w lidze ma również szansę na występ w finale wojewódzkim, lecz czekają ich jeszcze mecze w półfinale wojewódzkim, którego będą gospodarzami.