„PRIMA APRILIS 2009” na sportowo! – zawody pływackie

2 kwietnia 2009 przez

O tym że, pierwszy kwietnia to święto wszystkich żartownisiów, wiedzą chyba wszyscy. Jednakże ten dzień w Zespole Szkół Energetycznych był także świętem pływania. Do pływalni przy ulicy Mikołaja Reja zjechali reprezentanci gdańskich szkół ponadgimnazjalnych, aby wziąć udział w zorganizowanych przez Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej i Zespół Szkół Energetycznych Otwartych Mistrzostwach Gdańska w Pływaniu Indywidualnym. Wydawać by się mogło, że w Prima Aprilis raczej nikt nie traktuje nic poważnie – nic bardziej mylnego!

Zawodnicy mieli okazję wykazać się w czterech stylach – dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym na dystansie 50 metrów. Jako pierwsi wystartowali chłopcy. Już pierwsze wyścigi pokazały, że pomimo wesołej atmosfery na trybunach, w wodzie trwa poważna walka. Każdy z uczestników dawał z siebie wszystko, aby osiągnąć jak najlepszy wynik, tym bardziej że w rywalizacji o medale liczył się czas, a nie miejsce w swojej serii.

I tak w stylu dowolnym, który rozpoczął tego dnia rywalizację, wzięło udział 30 zawodników, a najlepszym okazał się Pieckowski Michał (II LO) z wynikiem 26,82. Tuż za nim, uplasował się Nowak Kacper (VII LO) z czasem 27,16,a trzecie miejsce zajął Guz Jakub (III LO), z rezultatem 27,38. Jako że dzień był szczególny, organizatorzy postanowili, że uhonorują zawodników w sposób niezwykły. Otóż oprócz wyróżnień za 3 pierwsze wyniki, dyplomy odebrali także trzej ostatni zawodnicy. W stylu dowolnym byli to: Pudziałkowski Łukasz z VI LO; Ściborek Krzysztof ZSZ nr 9 oraz Piątkowski Mikołaj z IX LO.

Po stylu dowolnym przyszedł czas na styl klasyczny, w którym wystartowało 16 zawodników. Tutaj zwycięzcą okazał się Kołakowski Marcin (III LO)z czasem 33,92 następne miejsca zajęli Kankowski Marek (XV LO) z czasem 34,64 i Tarulewicz Michał (Conradinum) z wynikiem 35,94.

Trzema wyróżnionymi zawodnikami byli Piątkowski Mikołaj (IX LO); Bargiel Przemek (XIII LO) i Miotke Michał (I LO)

Kolejną rywalizacją był styl motylkowy. Spośród 16 startujących zawodników, pierwsze miejsce zajął Pieckowski Michał (II LO) z czasem 30,75, drugie Kania Bartosz (ZSE) z czasem 30,82, natomiast trzecie Chmielecki Robert (ZSAKiHU) z czasem 31,02. Wyróżnionymi w tej konkurencji zawodnikami byli Bargiel Przemek (XIII LO), Burtowny Mateusz (I LO) oraz Warchoł Adam (VI LO).

Ostatnią konkurencją w rywalizacji chłopców był styl grzbietowy, w którym uczestniczyło 15 zawodników. Najlepszym z nich został Kankowski Marek (XV LO) z czasem 32,41, na drugiej pozycji uplasował się Góralczyk Michał (I LO), osiągając czas 33,17 a trzecie miejsce zajął Chmielecki Robert (ZSAKiHU) z czasem 33,2. Trzema wyróżnionymi zawodnikami zostali: Kończak Jakub (IX LO), Pucałowski Łukasz (VI LO) i Gronowski Jakub (ZSE).

Po zmaganiach chłopców nadszedł czas na rywalizację dziewczyn. Najwidoczniej postanowiły pójść w ślady swoich kolegów, ponieważ woda aż wrzała od kolejnych zażarcie rywalizujących zawodniczek. Kolejność startów była taka sama jak u chłopców, czyli najpierw styl dowolny, klasyczny, motylkowy a na końcu grzbietowy.

I tak w stylu dowolnym, najlepszą z 11 startujących okazała się Ziomkowska Paulina (III LO) z czasem 29,93, tuż za nią do mety dotarła Słaba Agata (II LO) z czasem 29,95 a trzecie miejsce zajęła Hajdamowicz Sara (VII LO) z czasem 32,06. Trzema wyróżnionymi w tej dyscyplinie uczestniczkami były Jarząbkowska Blanka (ZSE), Kustara Barbara (ZSZ nr 9) i Krawczyk Karolina (ZSZ nr 9).

W kolejnym starcie- stylu klasycznym- wzięło udział 12 zawodniczek. Najlepszy czas osiągnęła Tomiak Patrycja (III LO) 41,82 zajmując tym samym pierwsze miejsce, drugą notę zyskała Ziomkowska Alicja (II LO) z czasem 42,23 a trzecie miejsce zajęła Wróbel Małgorzata (IX LO) z czasem 42,95.

Stylem motylkowym, w którym wzięło udział 10 zawodniczek, najlepiej popłynęła Sączyńska Emilia (III LO) z wynikiem 33,06, za nią uplasowała się Drygas Kamila (I LO) z czasem 35,97 trzecią notę otrzymała Słaba Agata (II LO) z czasem 36,32. Wyróżniono także trzy zawodniczki, którymi były Płonkowska Anita (IX LO), Borzyszkowska Katarzyna (SOiO Conradinum) oraz Kamińska Kamila (I LO).

W ostatniej konkurencji, którą był styl grzbietowy spośród 14 startujących zawodniczek zwycięstwo odniosła Ziomkowska Paulina (III LO) z czasem 35,11, drugie miejsce zajęła Sączyńska Emilia (III LO) z wynikiem 36,33 a trzecia do mety dopłynęła Ziomkowska Alicja (II LO) z czasem 38,78. W tej konkurencji wyróżnionymi uczestniczkami zostały: Jakubowska Agnieszka (ZSZ nr 9), Bereła Anna (IX LO) oraz Siedlecka Magda (VII LO).

Całość imprezy wypadła bardzo dobrze zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym, a piękna pogoda i pierwszy dzień kwietnia dodatkowo spotęgowały radosną atmosferę na pływali Zespołu Szkół Energetycznych. Na zakończenie obyła się uroczysta ceremonia i zakończenie zawodów, na których najlepsi zawodnicy i zawodniczki otrzymały dyplomy, puchary i medale ufundowane przez Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej, a jak już wspominaliśmy trzej ostatni zawodnicy również zostali nagrodzeni dyplomami.

Życzymy młodym sportowcom dalszych sukcesów sportowych i oby ta impreza wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych w Gdańsku!