Mistrzostwa Gdańska Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkoatletyce Indywidualnej i Drużynowej

16 maja 2009 przez

Mistrzostwa Gdańska Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkoatletyce Indywidualnej i Drużynowej

Na stadionie Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej w „zimną Zośkę” 15 maja królowali lekkoatleci z gdańskich szkół ponadgimnazjalnych. Osiemnaście szkół wystawiło swoje reprezentacje do walki o tytuł drużynowego Mistrza Gdańska. W siedmiu lekkoatletycznych dyscyplinach takich jak konkurencje biegowe -100 m i 400 m, sztafety 4×100 m (kobiet i mężczyzn), 800 m kobiet, 1500 m mężczyzn oraz konkurencje techniczne – pchnięcie kulą, skok w dal i skok wzwyż kobiet i mężczyzn wystartowało 161 kobiet oraz 194 mężczyzn.

100 metrów

Dziewczyny

Chłopcy

1. Chociej Magdalena V LO 12,7       1. Topoliński Kamil XI LO 11,4
2. Nakielska Weronika XV LO 13,1       2. Kukliński Radosław III LO 11,8
3. Zygunyowska Kasia I LO 14,0       3. Odoom Dawid XI LO 11,8

400 metrów

Dziewczyny

Chłopcy

1. Grot Paulina XII LO 65,8         1. Mroczek Mariusz XI LO 56,5
2. Chociej Magdalena V LO 66,2         2. Sulikowski Mikołaj V LO 57,7
3. Grabińska Elżbieta XII LO 66,6         3. Wieczór Mikołaj ZSŁ 57,8

800 metrów/1500 metrów

Dziewczyny

Chłopcy

1. Mieczkowska Kamila XI LO 2:42,2    1. Domański Dawid XV LO 4:24,1
2. Jankowska Maria V LO 2:44,9    2. Żochowski Miłosz III LO 4:31,7
3. Janecka Marta III LO 2:45,7    3. Zieliński Marcin II LO 4:36,9

4×100 metrów

Dziewczyny

                                             Chłopcy

1. V LO 57,8                                       1. XI LO 47,6
2. I LO 59,2                                       2. Conradinum 50,0
3. VIII LO 59,4                                       3. III LO 50,4
4. XV LO 60,8                                       4. XV LO 50,6
5. ZS Mor 62,1                                       5. V LO 51,0
6. XX LO 62,2                                       6. I LO 51,4

Skok w dal

Dziewczyny

Chłopcy

1. Nakielska Weronika XV LO 4,93 1. Topoliński Kamil XI LO 6,67
2. Lange Hanna VIII LO 4,81 2. Odoom Dawid XI LO 6,10
3. Marciniak Anna VIII LO 4,52 3. Gołąbek Marcin Conradinum 5,76
4. Sobieraj Marcela V LO 4,34 4. Zarnowski Piotr Conradinum 5,57
5. Zygmuntowska Kasia I LO 4,32 5. Kowalczyk Mateusz III LO 5,56
6. Swat Marika I LO 4,30 6. Nowak Marcin II LO 5,45
7. Pobudko Paulina V LO 4,20 7. Wojsznis Dawid VIII LO 5,34
8. Dombrowska Katarzyna ZS Mor 3,97 8. Szymaniak Paweł ZSPSiCH 5,31

Pchnięcie kulą

Dziewczyny

Chłopcy

1. Bojke Mirella XIX LO 9,61 1. Suwała Łukasz XI LO 12,76
2. Draniewicz Anita XIX LO 8,82 2. Wardyn Daniel ZSZ 9 12,17
3. Kuchta Magda XX LO 8,22 3. Detko Adam V LO 11,88
4. Michalczyk Aleksandra II LO 8,20 4. Koenig Krzysztof XI LO 11,82
5. Tomiak Patrycja III LO 8,19 5. Sobczak Patryk ZSZ 9 11,59
6. Gostkowska Iwona Conradinum 7,91 6. Kroll Mateusz ZSŁ 11,58
7. Konkel Martyna II LO 7,75 7. Trzaiński Michał ZSŁ 11,17
8. Nowakowska Zuzanna V LO 7,58 8. Dzikiewicz Daniel Conradinum 11,11

Skok wzwyż

Dziewczyny

Chłopcy

1. Serocka Barbara XI LO 155         1. Rejmus Michał XI LO 175
2. Lange Hanna VIII LO 135         2. Kulyk Illya Conradinum 170
3. Lewicka Patrycja II LO 135         3. Dzionk Szczepan XV LO 170
4. Pingot Jagoda ZSZ 9 135         4. Czerniak Marek VII LO 170
5. Pobudko Paulina V LO 135         5. Siciński Maciej V LO 170
6. Wybranowska Karolina ZSZ 9 130         6. Gołąbek Marcin Conradinum 165

 

Reprezentacja dziewcząt:

 

Pchnięcie kulą:

  1. Lis Karolina  2. Gostkowska Iwona

 

Bieg na 100m:

  1. Dominiak Emilia

 

Bieg na 400m:

1. Olizarowicz Gabriela   2. Krogulecka Agnieszka

 

Bieg na 800m:

  1. Nacz. Joanna  2. Ronkowska Sara

 

Skok w dal:

1. Świderka Paulina  2. Nikłaś Anna   3. Jędrzejowska Daria

Nauczyciel w-f:

Katarzyna Kowalczyk

Katarzyna Sawicka

Tagi