Mistrzostwa Gdańska Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców

6 marca 2010 przez

Tytuł Mistrza Gdańska w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych dla zespołu SMS nr 2 z Ogólnokształcących Szkół Sportowych i Zawodowych.

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej na gościnnym parkiecie XV LO na gdańskiej Zaspie w dniu 5 marca br. zakończył rozgrywki młodych siatkarzy z gdańskich szkół ponadgimnazjalnych.

Rozgrywki szkół ponadgimnazjalnych odbywają się w ramach międzyszkolnego współzawodnictwa sportowego X Licealiady Młodzieży Szkolnej SZS.

W tegorocznych rozgrywkach ligi piłki siatkowej udział wzięło łącznie ponad 312 zawodników z 26 zespołów szkolnych, którzy rozegrali ponad 100 spotkań.

Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Gdańska wywalczył zespół SMS nr 2 z Ogólnokształcących Szkół Sportowych i Zawodowych w Gdańsku. Wicemistrzostwo Gdańska zdobył zespół II Liceum Ogólnokształcącego.

KOLEJNOŚĆ  KOŃCOWA  MISTRZOSTW:

1 miejsce  SMS nr 2  /OSSiZ/

2 miejsce  II LO

3 miejsce  IX LO

4 miejsce  I LO

5 miejsce  XV LO

6 miejsce  SOiO „Conradinum”

7 miejsce   XX  LO

8 miejsce   ZSGH LO

9 miejsce   PSR

10 miejsce  ZS.Energ.

Zespół SMS nr 2  /OSSiZ/  awansował do finału Wojewódzkiego!

II LO  gra w półfinale woj. – zwycięstwo daje awans do finału woj.

Trzy ostatnie zespoły w I lidze – spadek do II ligi.

Rozgrywki II Ligi potrwają do końca marca. Pierwsze zespoły z grup A i B awansują do I Ligi. Natomiast dwa drugie zespoły z grup rozegrają ze sobą baraż i zwycięzca awansuje również do I Ligi.

Reprezentacja SOiO Conradinum: Żurawski Łukasz, Kramek Paweł, Truszczyński Jakub, Fijałkowski Tomasz, Romański Kamil, Szwarc Mirosław, Knobel Rafał, Łyszczyński Filip, Mazurek Krzysztof, Dawidowicz Mateusz.

Opiekun reprezentacji SOiO Conradinum: Andrzej Włodarski

Zobacz też:

Tagi