Mistrzostwa Gdańska w Tenisie Stołowym

15 marca 2010 przez

XIX LO i XIV LO mistrzami Gdańska Licealiady Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

Tegoroczna gdańska X Licealiada Młodzieży Szkolnej w  tenisie  stołowym dziewcząt i chłopców odbyła się 10 marca na gościnnym parkiecie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych nr 1 w Brzeźnie.

W kategorii żeńskiej zwyciężył zespół XIX Liceum Ogólnokształcącego z Wrzeszcza, natomiast w kategorii męskiej zwyciężył zespół XIV Liceum Ogólnokształcącego z gdańskiej Zaspy. Do zwodów zgłosiła się rekordowa ilość szkół. Łącznie 30 zespołów szkolnych, 12 żeńskich i 18 męskich. W zawodach wzięło udział 90 uczniów, 36 dziewcząt i 54 chłopców. Od wczesnych godzin rannych do późnego popołudnia, na 20 stołach jednocześnie odbywały się rozgrywki damskie i męskie. Pomimo dużej frekwencji zawody odbyły się bardzo sprawnie dzięki olbrzymiej pomocy współorganizatorów, sędziów oraz zdyscyplinowaniu uczestników zawodów. Najciekawsze pojedynki półfinałowe i finałowe przyciągały uwagę pozostałych zawodników i kibicujących im opiekunów i trenerów.

Wyniki  końcowe mistrzostw

Dziewczęta

1 miejsce XIX LO

2      ”      I LO

3      ”      ZS. Morskich

4      ”      II LO

5/8   ”      XV LO, SOiO “Conradinum”, XX LO ,VIII LO

9/12  ”      V LO, XXIV LO, ZS.Energetycznych, S.E.H

 Chłopcy

1 miejsce XIV LO

2        ”     XIX LO

3        ”     V LO

4        ”     II LO

5/8     ”     SOiO „Conradinum”, VIII LO, ZSBO, ZS.Morskich.

9/12    ”     ZS.Łączności, ZS.Energetycznych, I LO, XXIV LO

13/18   ”     ZS.Samochodowych, XV LO, XX LO, SEEiE, SEH, XXIII LO

 

Prawo  startu w finale Licealiady wojewódzkiej uzyskały zespoły  XIX LO dziewcząt  i  XIV LO chłopców  oraz  zwycięskie  zespoły z  półfinału  w  Gdyni.

Zespoły  I LO dziewcząt i XIX LO chłopców  wystąpią w półfinałach Licealiady wojewódzkiej, które zostaną  rozegrane w dniu 16 marca  w  II LO w  Gdyni.

Finały  rozegrane  zostaną  w  dniu  22 marca w  Zespole  Szkół  Ponadgimnazjalnych  nr.1  w  Kwidzynie  ul. Słowiańska 17.

Reprezentacja SOiO Conradinum: Michnowska Patrycja, Puzdrowska Aleksandra, Kozłowska Dorota, Krzoska Sebastian, Kobus Sebastian.

Opiekun reprezentacji: Andrzej Włodarski

Tagi