Podsumowanie osiągnięć gdańskich szkół we współzawodnictwie sportowym w roku szkolnym 2009/2010

25 czerwca 2010 przez

 Z satysfakcją odnotowujemy fakt, że zasięg współzawodnictwa sportowego powiększa się z roku na rok, o czym świadczy liczba klasyfikowanych w systemie szkół. W ubiegłym roku szkolnym do rywalizacji sportowej przystąpiło 139 gdańskich placówek szkolnych  /35 szkół ponadgimnazjalnych, 42 gimnazja i 62 szkoły podstawowe/ to jest około 90 % szkół wszystkich szczebli.  W ubiegłym roku szkolnym do rywalizacji sportowej przystąpiło 139 gdańskich placówek szkolnych to jest około 90 % szkół wszystkich szczebli. W Gdańskich Igrzysk Sportowych na 47407 uczniów uczęszczających w ubiegłym roku szkolny do gdańskich szkół uczestniczyło 13935 uczennic i uczniów.

Statystycznie biorąc co czwarty uczeń wziął udział w 441 imprezach sportowych przygotowanych i przeprowadzonych przez Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej w 13 dyscyplinach sportowych, które zakończyły się 79 finami Mistrzostw Gdańska.

Rozgrywki rozpoczęły się 21 września 2009 r., natomiast zakończenie nastąpiło 21 czerwca 2010 r. Największym zainteresowaniem cieszą się rozgrywki piłki nożnej, oraz piłki siatkowej. Wśród najmłodszych dzieci największym zainteresowaniem cieszy się niezmiennie od lat  „Konkurs 50 Tysięcy” oraz rozgrywki w Dwa Ognie Usportowione.  Pragniemy serdecznie pogratulować wszystkim uczniom gdańskich szkół za ich zaangażowanie i wysiłek, zwłaszcza zwycięzcom Gdańskich Igrzysk Sportowych. Składamy również serdeczne podziękowania dyrektorom szkół oraz nauczycielom,  którzy wspierają gdański program usportowienia dzieci i młodzieży widząc w nim zarówno właściwą formę  wychowania przez sport oraz drogę rozwoju szczególnie uzdolnionych, jak i odpowiednią formę profilaktyki zdrowotnej.    

KLASYFIKACJA GENERALNA MISTRZOSTW GDAŃSKA 2009/2010

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE   (dziewczęta i chłopcy oddzielnie)

Dziewczęta

1 miejsce  – II Liceum Ogólnokształcące

2 miejsce  – V Liceum Ogólnokształcące

3 miejsce  – XV Liceum Ogólnokształcące

4 miejsce  – I Liceum Ogólnokształcące

5 miejsce  – XX Liceum Ogólnokształcące

6 miejsce  – XIX Liceum Ogólnokształcące

Chłopcy

1 miejsce  – Szkoły Okrętowe i Ogólnokształcące „Conradinum“

2 miejsce  – XX Liceum Ogólnokształcące

3 miejsce  – I Liceum Ogólnokształcące

4 miejsce  – Zespół Szkół Łączności

5 miejsce  – XV Liceum Ogólnokształcące

6 miejsce  – II Liceum Ogólnokształcące

Tagi