Gdańska Gala Sportu Szkolnego 2010

15 września 2010 przez

Gdańska Gala Sportu Szkolnego 2010

W poniedziałek 13 września 2010 roku w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 12 na Zaspie odbyła się Gdańska Gala Sportu Szkolnego 2010. Podczas uroczystości podsumowano sportowe osiągnięcia gdańskich szkół w roku szkolnym 2009/2010 i wręczono nagrody.

Na Galę zostały zaproszone delegacje składające się z najlepszych sportowców, nauczycieli wychowania fizycznego oraz dyrektorów gdańskich szkół – zarówno zwycięskich, jak i tych, które wspierały Gdańskie Igrzyska Sportowe w minionym roku szkolnym.

Swoją obecnością na Gdańskiej Gali Sportu Szkolnego zaszczycili Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz i  Marek Bumblis, Przewodniczący Komisji Kultury i Sportu, którzy wręczyli puchary i dyplomy zwycięzcom Gdańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gdańskiej Gimnazjady oraz Gdańskiej Licealiady. Ponadto w uroczystości wzięli udział Elżbieta Wasilenko, pełniąca stanowisko Pomorskiego Wicekuratora Oświaty, Dyrekcja Wydziału Edukacji oraz Andrzej Trojanowski, Dyrektor Biura Prezydenta ds. Sportu i Euro 2012 Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Galę, ku uciesze zebranych, rozruszały liczne pokazy umiejętności gdańskiej młodzieży z zespołów cheerleaders czy pokaz taneczny zespołu hip-hopowego. Na duże brawa zasłużyły akrobacje chłopców z grupy Spartan.

Tagi