Mistrzostwa Gdańska Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców

13 marca 2012 przez

W miniony piątek 11 marca na parkiecie hali sportowej XX LO zakończone zostały rozgrywki Gdańskiej Licealiady Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców. Jak było do przewidzenia bezkonkurencyjni okazali się siatkarze z SMS nr 2 Ogólnokształcących Szkół Sportowych w Gdańsku, pokonując wszystkich swoich rywali. W tegorocznych rozgrywkach świetnie zagrał zespół chłopców z I LO zdobywając drugie miejsce i srebrne medale. Na słowa uznania zasługuje również postawa zespołów, które zajęły kolejne trzecie i czwarte miejsca, siatkarzy z XX LO i IX LO.

W tegorocznych rozgrywkach zorganizowanych przez Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej zagrało 375 młodych siatkarzy z 25 gdańskich szkół ponadgimnazjalnych. W całym turnieju, który rozpoczął się 26 października ubiegłego roku, rozegrano łącznie 66 spotkań.

Klasyfikacja końcowa mistrzostw:

1   miejsce  –  Ogólnokształcące Szkoły Sportowe SMS nr 2

2   miejsce  –  I Liceum Ogólnokształcące

3   miejsce  –  XX Liceum Ogólnokształcące

4   miejsce  –  IX Liceum Ogólnokształcące

5  miejsce  –   II Liceum Ogólnokształcące

6  miejsce –    ZSGH

7  miejsce –    SOiO Conradinum   

8  miejsce –    XII Liceum Ogólnokształcące

9  miejsce –    ZS.Morskich

10 miejsce –   ZS.Łączności

11 miejsce –   V Liceum Ogólnokształcące

12 miejsce –   III Liceum Ogólnokształcące

Skład reprezentacji SOiO Conradinum: Truszczyński Jakub, Fijałkowski Tomasz, Łyszczyński Filip, Mazurek  Krzysztof, Romański Kamil, Szwarc Mirosław, Cześnik Konrad, Sampolski Marek, Izdebski Grzegorz.

Opiekun drużyny: Włodarski Andrzej

Tagi