KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ I ANGIELSKIEJ W SOiO CONRADINUM

23 marca 2013 przez

Dnia 8 marca na szkolnej auli odbył się Konkurs Piosenki Polskiej i Angielskiej zorganizowany przez: mgr Karolinę Urbanowicz, mgr Małgorzatę Urbanowicz, mgr Teresę Kuczkowską-Tyszkę. Był on prowadzony w dwóch językach – polskim i angielskim. Każdy z widzów dostał kartkę do głosowania.
Zaprezentowało się pięciu uczestników z różnych klas oraz jeden zespół.
Zespół The Hellers stanowili: Kalina Garnik, Jakub Kliś z IV AT oraz Karol Grzymski, Jacek Suszka, Dominik Zaremba- wykonali piosenkę własnej kompozycji „Cloudy sky”. Jako drugi wystąpił Sebastian Zemsta z klasy II Al. z piosenką „Do kołyski” Dżemu. Marta Michta z III Al zaśpiewała piosenkę Maryli Rodowicz „Niech żyje bal”. Rafał Fil z klasy III Al wykonał piosenkę „W taką ciszę” zespołu Universe. Katarzyna Glinowiecka sięgnęła po „Angeles On the Moon” Thriving Ivory. Maciej Traczyk z klasy I Al wykonał piosenkę zespołu VOX.
Konkurs był bardzo emocjonujący, bo nikt nie spodziewał się, że nasi uczniowie kryją w sobie takie talenty! Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany.
Jury stanowili : pani wicedyrektor mgr Elżbieta Ochman, pani mgr Agnieszka Apanowicz, pani pedagog Justyna Stopa i pani mgr Martyna Merak oraz przedstawiciel uczniów Paweł Tyszkiewicz z klasy II Cl.
Po zakończeniu części konkursowej jury udało się na obrady, a uczestnicy zaśpiewali po jeszcze jednej piosence. Jako gość specjalny wystąpił zespół Jumpstyle Team Gdańsk w cztero-osobowym składzie. O liderze tego zespołu- Krzyśku Mielewczyku- tak piszą jego członkowie:
„Krzysiek skończył niedawno naukę w XVIII Liceum „Conradinum” w Gdańsku. Trenuje piłkę nożną w zespole Jaguar Kokoszki, na pozycji bramkarza. Jego największą pasją jest JumpStyle, z którym jest związany od stycznia 2008. Bardzo barwna osoba naszej grupy – zawsze w humorze, zawsze ładnie wygląda. Lolex jest jednym z liderów JumpStyle Team Gdańsk, który również założył na początku lutego 2008.Kolejną pasją i stylem jaki prezentuje Krzysiek jest Electro Dance z którym jest związany od kwietnia 2009.”
Fanpage: http://www.facebook.com/Loolexx

Podłoga wiekowej sceny się uginała, niebezpiecznie trzeszczała, ale chłopcy dzielnie odtańczyli swój popisowy numer z półfinału telewizyjnej edycji „Mam Talent”.

Po tej emocjonującej przerwie jury ogłosiło werdykt. Wyróżnienie otrzymali Sebastian Zemsta oraz Rafał Fil. Następnie przyszedł czas na podium. Jury postanowiło przyznać dwa trzecie miejsca, które otrzymali: Maciej „Jędras” Traczyk oraz Marta Michta. Drugim miejscem zostali nagrodzeni członkowie zespołu The Hellers. Gdy emocje sięgały zenitu ogłoszono, kto jest zwycięzcą Konkursu Piosenki Polskiej i Angielskiej. Ku ogromnemu zaskoczeniu uczestniczki Katarzyny Glinowieckiej, główna nagroda trafiła właśnie w jej ręce. Następnie ogłoszono, kto zdobył największą sympatię publiczności. Nagrodę Publiczności i Statuetkę „Złoty Głos CONRADINUM” zgarnął Maciej „Jędras” Traczyk. Nagrodzeni uczestnicy wykonali bisy swoich konkursowych utworów.

Wszystkim gratuluję odwagi i ogromnego talentu, oraz dziękuję za dostarczenie ogromnej dawki energii wszystkim na sali.

Paulina Freda

Tagi