XXI Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

11 czerwca 2013 przez

XXI Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Zespół uczniów z naszej szkoły w dniu 25.05. 2013r. uczestniczył w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy.

Konkurencje obejmowały sytuacje typowe w udzielaniu pierwszej pomocy m.in.: resuscytację krążeniowo – oddechową, zabezpieczenie takich urazów jak złamania, krwotoki, oparzenia, rany z ciałem obcym. Na pozorowanych stacjach były także nagłe zachorowania – zaburzenia metaboliczne, epilepsja, zawał serca, podejrzenia urazu kręgosłupa jak i pomoc poszkodowanemu nieprzytomnemu.

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:

Konrad Banaszek kl. 2AT kapitan drużyny
Grzegorz Alszko kl. 1BT
Patryk Bichowski kl. 1AT
Jakub Muchlado kl. 2AT
Adam Swołek kl. 1AT
Patryk Zieleziński kl. 1BT
Juliusz Złoch kl. 1AT

Opiekun Koła PCK: Elżbieta Kabat

Tagi