Konsul Ambasady USA w Trójmieście – 7.11.2017

2 listopada 2017 przez

Konsul Ambasady USA w Trójmieście – 7.11.2017

Konsul z Ambasady USA w Trójmieście – wtorek 7 listopada 2017

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu zapraszają na spotkanie z konsulem, panią Brianą Corso, która:

– przedstawi wakacyjne programy wymiany oraz inne programy wymiany ze Stanami Zjednoczonymi skierowane dla studentów i licelistów

– wyjaśni ułatwienia wizowe oraz zasady i proces aplikacyjny

– odpowie na pytania i weźmie udział w dyskusji – pani Konsul mówi po polsku

7 listopada 2017 roku, wtorek, godzina 13:00

Olivia Business Centre, budynek Olivia Four, O4 Coworking, sala Jowisz

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/790446074468731

Osoba kontaktowa:

Marek Witkowski

506 761 744

marekw@ccusa.com.pl

 

Zachęcamy zainteresowanych aby dołączyli do wydarzenia na facebooku.

W spotkaniu wezmą udział uczniowie którzy uczestniczyli w programach wymiany ze Stanami, więc będzie okazja do zadawania pytań oraz uzyskania szczegółowych informacji. Wstęp jest wolny, nie obowiązują zapisy.

Prelegenci:

Briana Corso, Vice Consul

Briana Corso jest dyplomatą amerykańskim w randzie Vice – Konsula w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Przed przyjazdem do Polski pracowała w krajach Ameryki Południowej – Kolumbia oraz Argentyna. Przed wstąpieniem do korpusu dyplomatycznego USA pracowała jako prawnik w Departamencie Bezpieczeństwa Krajowego w Los Angeles. Jako wolontariusz, udzialała się w Korpusie Pokoju na terenie Ekwadoru. Ukończyła Uniwersytet Kalifornijski oraz Loyola Law School w Los Angeles. Zna języki angielski, hiszpański i polski. Lubi podróżować po Polsce z rodziną.

Bożena Magdziak, Consular Assistant

Pani Bożena Magdziak od 30 lat zajmuje się sprawami wyjazdów studentów i absolwentów polskich uczelni do Stanów Zjednoczonych. Jest ekspertem w sprawach procedur wizowych, zasad programów wymiany polsko – amerykańskich, oraz studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia w USA.

Marek Witkowski, ambasador programów wyjazdowych w Trójmieście

Marek Witkowski od 9 lat wysyła studentów i licealistów na wakacyjne programy wyjazdowe w Stanach Zjednoczonych. Liczba osób którzy dzięki niemu spędziły wakacje w USA to 467 osób. Jako praktyk, doradza jakie są możliwości oraz oferty pracy. Współpracuje z 1134 pracodawcami na terenie Stanów Zjednoczonych.

 

 

facebook.com/CCUSA.Poland – tu info o eventach i aktualności

footprints.ccusa.com – tu zacznij aplikację, im szybciej tym lepiej

drive.google.com/drive/folders/0B65M2E0I9-CmQ3dRRzNfUmFqMW8 – tu oferty pracy i materiały

 

CCUSA jest międzynarodową organizacją oferującą wyjazdy wakacyjne dla studentów z 62 krajów. Działa od 31 lat. Ma status oficjalnego partnera Departamentu Stanu USA. Liczba uczestników przekroczyła w tym roku 440 000. Współpracuje z ponad 1200 pracodawcami. Studenci nabierają cennego doświadczenia zawodowego, otrzymując jednocześnie pełnowymiarowe wynagrodzenie. Wyjazd jest każdorazowo dopasowywany do uczestnika. Każdy jest pod opieką CCUSA od chwili podpisania kontraktu do powrotu do kraju, 24 godziny na dobę. CCUSA jest na liście Organizacji współpracujących z Ambasadą Amerykańską w Warszawie: https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/program-summer-work-travel-swt/

Tagi