Działalność Samorządu Szkolnego w roku szkolnym 2011/2012

Już w pierwszym tygodniu września ” uruchomiliśmy” ponownie losowanie „szczęśliwego numerka” !

8 września 2011, w dniu pierwszoklasisty, uroczyście powitaliśmy uczniów klas pierwszych w progach naszej szkoły, w imieniu całej społeczności Conradinum.

W dniach 7-8 września zorganizowaliśmy w czytelni szkolnej kiermasz używanych podręczników. Kiermasz cieszył się sporym zainteresowaniem . Za pomoc w jego organizacji i przeprowadzeniu serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Warot.

22 września 2011, przeprowadziliśmy wybory do Samorządu! Pożegnaliśmy „starą” ekipę jednocześnie witając nowych przedstawicieli. Tego samego dnia odwiedził naszą szkołę ambulans krwiodawstwa, byliśmy współautorami tej inicjatywy.

4 października 2011 r. przeprowadziliśmy akcję na rzecz schroniska dla zwierząt w Gdańsku. Dzięki Wam uzbieraliśmy 97 zł.

13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej w auli szkolnej odbyło się spotkanie dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników szkoły. W tym szczególnym dniu w swoim wystąpieniu Pani dyrektor Anna Wasilewska przypomniała sens pracy nauczycieli, życzyła wszystkim pracownikom oświaty wytrwania, sukcesów i zadowolenia z wykonywanej pracy. Przedstawiciel Samorządu Szkolnego złożył wszystkim zgromadzonym życzenia, a na ręce Pani Dyrektor kwiaty w podzięce za trud włożony w edukację młodzieży naszej szkoły.

6 grudnia z okazji Mikołajek był dniem z „czerwonym elementem”. Do obowiązującego munduru można było założyć czerwony element: czapka mikołaja, szalik, koszula, krawat świąteczny, buty itp. Tego dnia z radiowęzła rozbrzmiewały nuty piosenek zimowo-świątecznych a przystrojona choinka przypominała, że niedługo wszystkich czekają prezenty i upragniony, choć niedługi, czas wolny od nauki.

Dnia 14 lutego Samorząd Szkolny zorganizował Walentynki 2012. W ramach Święta Zakochanych w szkole działała poczta walentynkowa. Na pierwszym piętrze wystawiona była skrzynka, do której młodzież wrzucała miłosne listy, a dyżurny listonosz sumiennie je dostarczał do adresatów. W tym dniu również przeprowadzony został konkurs na najładniej przystrojoną salę- serduszek było bez liku. Nagrodą dla zwycięskiej klasy było ponadprogramowe wyjście klasowe.

Dnia 8 marca z Okazji Dnia Kobiet męska część Samorządu Szkolnego w imieniu własnym oraz męskiej społeczności szkolnej złożyła przedstawicielkom płci pięknej najserdeczniejsze życzenia, wręczając całej Dyrekcji symboliczne róże.

21 marca I dzień wiosny DNIEM KOLOROWYM W SZKOLE. Jak co roku w tym dniu obowiązywały wszystkie kolory oprócz czarnego i granatowego. Paleta barw była imponująca a kolekcja ciuchów niektórych osób zapewne się powiększyła  i praktycznie wszyscy nie zapomnieli zapomnieć munduru !!! Dziękujemy wszystkim za barwny dzień.

27 kwietnia w auli szkolnej Dyrektor szkoły Pani Anna Wasilewska, przedstawiciel Rady Rodziców oraz Samorządu Szkolnego pożegnali uczniów klas najwyższych. Absolwenci pięknymi wiązankami kwiatów podziękowali całej dyrekcji za wszystkie lata nauki i opieki. W tym uroczystym dniu wręczone zostały medale dla najlepszych uczniów, nagrody dyrektora, świadectwa z wyróżnieniem, znaczki Conradinum, statuetki sportowe oraz statuetki teatralne. Przedstawiciele absolwentów odczytali wiersz Pana Marka Stysiaka, nauczyciela fizyki i p.o w latach 1992-2005. Całość oficjalnej uroczystości zakończył występ Szkolnego Kółka Teatralnego N.O.C z przedstawieniem „O trzech takich, którzy wiedzę uratowali i maturę zdobyli” pod kierunkiem p. mgr Karoliny Urbanowicz, nauczycielki języka polskiego. Ciąg dalszy zakończenia roku szkolnego dla abiturientów odbywał w klasach z wychowawcami. Za wszystkich trzymamy kciuki na maturze!!!