II DL na IX Bałtyckim Festiwalu Nauki

27 maja w ramach IX Bałtyckiego Festiwalu Nauki klasa II Dl realizująca rozszerzony program nauczania geografii uczestniczyła w wykładach i warsztatach na temat „Perspektywy rozwoju energetyki odnawialnej na Pomorzu” oraz zwiedziła wystawę „Wybrane aspekty rozwoju energetyki odnawialnej oraz energooszczedności”.
Uczniowie zapoznali się z nowoczesnym oświetleniem typu L.E.D. Dzięki niespotykanej energooszczędności i długiej żywotności wykorzystywane są zarówno w przemyśle, jak i w zastosowaniach domowych i będzie zastępować w coraz większym stopniu tradycyjne źródła światła. Część wykładu poświęcona była morskiej energetyce wiatrowej na naszym wybrzeżu.
W ramach warsztatów młodzież odpowiadała na pytania poświęcone energetyce odnawialnej w formie zabawy w BINGO. Uczniowie zakreślali na karcie odpowiedzi na pytania zadawane przez studenta . Pierwsza para mająca ułożony określony wzór z zakreślonych pól jest zwycięzcą i miała krzyknąć „Bingo!”, informując innych o wygranej .Zwycięzcami okazali się Michał Ścibisz oraz Andrzej Karpiuk