Sprawozdanie z V edycji Turnieju Wiedzy o Wodzie

Sprawozdanie z V edycji Turnieju Wiedzy o WodzieW bieżącym roku szkolnym w eliminacjach do V edycji Turnieju Wiedzy o Wodzie wzięło udział 66 uczniów klas pierwszych i drugich, a do finału zakwalifikowały się cztery drużyny z Liceum Ogólnokształcącego i jedna drużyna z Technikum.
Rywalizacja dotyczyła dwóch konkurencji:

Konkurencja I – drużyny miały za zadanie zaprezentować wcześniej przygotowaną scenkę związaną tematycznie z turniejem

Konkurencja II – odpowiedzi na pytania z dziewięciu dziedzin związanych tematycznie
z turniejem poprzez losowanie kategorii na kole naturyPod czujnym okiem jury oraz zaproszonych uczniów klas pierwszych i drugich konkurs poprowadziły p. M. Ankiewicz-Kopicka, p. M. Kulesza, a w jury też zasiadła p. J. Wieczorek, które są organizatorkami turnieju i instruktorkami ekozespołów. Rywalizacja była bardzo zacięta, wszystkie drużyny w pierwszej konkurencji wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością. Jednakże jury pod kierunkiem przewodniczącej pani dyrektor M. Kruk udało się wyłowić zwycięzcę pierwszej konkurencji, którą bezapelacyjnie została drużyna z klasy IIc LO za scenkę pod tytułem „chcę być czysta”. W drugiej konkurencji drużyny musiały wykazać się dużą wiedzą merytoryczną związaną z szeroko potraktowanym tematem turnieju, czyli z wodą. Odpowiedzi uczniów na bieżąco były oceniane i komentowane przez organizatorki, co powodowało również zaangażowanie się publiczności i poszerzenie wiedzy z omawianego zakresu.

W przerwie między konkurencjami zaprezentowali swoje działania członkowie ekozepołów z klasy ID, a koniec turnieju został uwieńczony podsumowaniem całej rocznej działalności ekozespołów w roku 2005/2006 w postaci prezentacji PowerPoint.Ostateczne wyniki finałowe przedstawiają się następująco:
I m-ce – drużyna z klasy IIC LO w składzie:

  -Kasia Skierka

  -Kasia Zalewska

  -Agnieszka Karaszewska

II m-ce – drużyna z klasy IIC LO w składzie:

  -Ania Jackowska

  -Asia Krawcewicz

  -Dagmara Kowszyc

III m-ce – drużyna z klasy ID LO w składzie:

  -Agnieszka Wolińska

  -Magda Kuręda

  -Maciek Danyłów

i ex-quo IV m-ce – drużyna z klasy IIA Technikum i IIE LO – odpowiednio w składzie:

  -Kamil Broda

  -Tomek Goyke

  -Tomek Zastawny

  -Kinga Karczewska

  -Honorata Trojanowska

  -Łukasz BejmSerdecznie gratulujemy wszystkim finalistom zarówno pomysłowości jak i wysiłku włożonego w przygotowanie się do Turnieju, co zostanie docenione dobrymi ocenami z przedmiotów przyrodniczych.

Na zakończenie drużyny otrzymały ekologiczne dyplomy i nagrody ufundowane przez Elektrociepłownię „Wybrzeże” i wydawnictwo „Podkowa”, za co organizatorki są niezmiernie wdzięczne. Szczególnie gorąco pragniemy podziękować Elektrociepłowni „Wybrzeże” za tak hojne wspomożenie naszych działań na rzecz edukacji proekologicznej nie tylko w tym Turnieju ale i w innych przedsięwzięciach.

Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić wszystkich na przyszłoroczną VI edycję Turnieju.

Z ekologicznymi pozdrowieniami organizatorki Turnieju:

  Magdalena Ankiewicz

  Monika Kulesza

  Joanna Wieczorek