Osiągnięcia z roku 2009/2010 i wcześniej

Rok szkolny 2003 / 2004

NAGRODY ZA DZIALALNOSC EKOLOGICZNA DLA SZKOLY W RAMACH PROGRAMU – EKOZESPOLY

  1. Nagroda dla ekozespołów działających w SOiO Conradinum za udział w III edycji wojewódzkiego konkursu ,, Program ekozespołów w mojej szkole’’-7. 06. 2003r.
  2. Wyróżnienie w roku szkolnym 2002/2003 za udział w konkursie „Program Ekozespołów w mojej szkole.

Rok szkolny 2004 / 2005

 NAGRODY ZA DZIALALNOSC EKOLOGICZNA DLA SZKOLY W RAMACH PROGRAMU – EKOZESPOLY

  1.  Nagroda główna za udział w V edycji wojewódzkiego konkursu „Program ekozespołów w mojej szkole pod hasłem energia”-14.06.2005r.
  2. Wyróżnienie dla SOiO Conradinum za udział w IV edycji wojewódzkiego konkursu „Program ekozespołów w mojej szkole”. Edycja 2004/2005.
  3. XX OLIMPIADA EKOLOGICZNA –
    3 uczniów zostało finalistami etapu wojewódzkiego:
    N. Gorlikowska – (1CL),
    D. Szamanska – (2CL),
    M. .Zwarra – (3CL).
  4. TURNIEJ WIEDZY EKOLOGICZNEJ
    III miejsce dla M. Zwarry – (3CL).
  5. KONKURS CHEMICZNY „WYGRAJ INDEKS”
    Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego licznie biorą udział w konkursie chemicznym „Wygraj Indeks” organizowanym przez Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej i Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Uczennica klasy realizującej rozszerzony program nauczania chemii:
    Paulina Nowak została laureatka konkursu i otrzymała indeks na wybrany kierunek studiów Wydziału Chemicznego PG

INNE KONKURSY

  1.  III miejsce w konkursie Urzędu Miasta na projekt strony internetowej ,, Zielony Gdańsk’’ w roku szkolnym 2004/2005 (uczniowie klasy 1 Dx).

Rok szkolny 2005 / 2006

NAGRODY ZA DZIALALNOSC EKOLOGICZNA DLA SZKOLY W RAMACH PROGRAMU – EKOZESPOLY

  1.  Srebrna statuetka „Przyjaciela Ziemi” za wieloletnie upowszechnianie Programu ekozespołów przyznana SOiO Conradinum przez Olsztyńskie Centrum Edukacji ekologicznej przy Warmińsko – Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie oraz Fundacje GAP Polska – Plan globalnego Działania na rzecz Ziemi w Podkowie Leśnej – M. Ankiewicz, M. Kulesza, J. Wieczorek.
  2. XXI OLIMPIADA EKOLOGICZNA:
    Finaliści etapu wojewódzkiego:
    K. Zalewska (2CL),
    A. Lesniewska (3CL),
    M. Nieczoglomski (3CL).
  3. TURNIEJ WIEDZY EKOLOGICZNEJ
    V miejsce dla A. Lesniewskiej (3CL),
    VI miejsce K. Zalewska (2CL),
    XIII miejsce K. Skierka (2CL).
  4. KONKURS CHEMICZNY „WYGRAJ INDEKS”
    Justyna Podolak została laureatka konkursu i otrzymała indeks na wybrany kierunek studiów Wydziału Chemicznego PG

INNE KONKURSY

  1.  I miejsce w kategorii zespołowej w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza”.
  2. Konkurs Pt. „Moje ulubione słowo”. Wśród laureatów znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły.

Rok szkolny 2006 / 2007

  1.  KONKURS CHEMICZNY „WYGRAJ INDEKS”
    Katarzyna Zalewska została laureatka tegorocznej edycji konkursu i otrzymała indeks na wybrany kierunek studiów Wydziału Chemicznego PG.
  2. KONKURS MATEMATYCZNO – FIZYCZNY „WYGRAJ INDEKS”
    Uczeń naszej szkoły Rafał Drapiewski jest laureatem Pomorskiego Konkursu Matematyczno – Fizycznego „Wygraj Indeks” organizowanego przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Uczeń otrzymał dyplom, który uprawnia go do przyjęcia na dowolnie wybrany kierunek studiów Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej w roku akademickim 2007/2008.
  3. 52. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI
    Aleksander Stasiewicz z kl. III Bl, przeszedł eliminacje szkolne, miejskie, rejonowe i zakwalifikował się do przeglądu wojewódzkiego 52. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Utwory zaprezentowane przez ucznia to fragment Kupca Weneckiego Wiliama Szekspira (Monolog Gracjano) i fragment Nowych przygody Mikołajka Rene Gościnnego i Jean Jacques Sempe. Gratulujemy!
  4. XXXIV Olimpiada Geograficzna
    Maciej Michta(3DL), zakwalifikował się do etapu Okręgowego Olimpiady

Rok szkolny 2007 / 2008

  1.  Wyniki Kangura 2008
    FORMELLA PAWEŁ- 93 pkt
    PUZDROWSKA ALEKSANDRA – 88,5 pkt
    LESNIEWSKI KACPER – 87,25 pkt
    RASZEJA ARKADIUSZ – 78,25 pkt
    KURYLEK ANNA – 78 pkt
    CYROCKI MARCIN – 76 pkt
    CHYLMANSKI PIOTR – 73,75 pkt
    HOPPE ANNA – 73,25 pkt
    KUCINSKI HUBERT – 70,75 pkt
    MALINOWSKI MATEUSZ – 68,5 pkt
    BOGDAN DANIEL – 64,5 pkt
    WEISS JAKUB – 62,5 pkt
    STANKOWSKA ANNA – 62 pkt
    KEDZIERSKI SYLWESTER – 60,25 pkt
    BIELECKI JAKUB – 59,5 pkt
    MASIULANIEC JACEK – 56,25 pkt
    MATYJAS JUSTYNA – 54,75 pkt
    DERMONT JACEK – 54,25 pkt
    WIECZKOWSKA JUSTYNA – 54 pkt
    RADOMSKI GRZEGORZ – 48,25 pkt
    MATUSIAK DOROTA – 44,75 pkt
  2. I miejsce w projekcie ogólnopolskim – OWOC
    W dniach 18 i 19 października Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku gościło laureatów trzech konkursów realizowanych w ramach całorocznego, ogólnopolskiego, internetowego projektu „Owoc – obserwacja, wiedza, odpowiedzialność, czyn”. Przyjechało ponad 70 członków zwycięskich grup z całej Polski
    Nie zabrakło tam też naszej szkoły, która w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – projekt CZYN zdobyła I miejsce.
    Conradinum zaprezentowało swoją już wieloletnią działalność ekologiczną, prowadzoną głównie w oparciu o program Ekozespoły.
    W ubiegłym roku szkolnym działały dwa ekozepospoły – Ekojagodziaki i Kasztaniaki i jak zawsze instruktorki zachęcają uczniów klas pierwszych do włączenia się w nasz program.
  3. Międzynarodowy konkurs plastyczno – fotograficzny
    Laureatem Międzynarodowego konkursu plastyczno – fotograficznego pt. „Piękno krajobrazu europejskiego inspiracją twórczą” organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Inowrocławiu został Jakub Binkowski(1Bt).
  4. X Wojewódzki Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży
    Laureatami konkursu Pt. „Hej kolęda, kolęda” zostali uczniowie Conradinum:
    Nagrodę otrzymała:
    Natalia Gozdowska,
    Wyróżnienia
    Anna Burak,
    Sylwia Sałek,
    Mateusz Malinowski.
  5. W konkursie „Wybitni Gdańszczanie rodem z Wileńszczyzny, portret zbiorowy”
    I miejsca zdobyły nasze uczennice:
    Barbara Szczypinska,
    Natalia Gozdowska,
    Wyróżnienia:
    Piotr Frost, Andrzej Łoza, Maciej Sepko.
  6. II etap konkursu I love Irleand
    Trzecie miejsce zajęła Pola Górnisiewicz.
  7. Barbara Szczypińska została laureatką konkursu fotograficznego ,, Historia przetykana przyrodą’’ zorganizowanego przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku w ramach projektu ,,Spacery gdańskie’’.
  8. Emilia Dominiak zdobyła dyplom uznania za zajęcie V miejsca w XXVIII Turnieju Wiedzy Ekologicznej.
  9. I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie ,,Czyn’’ organizowanym w ramach projektu internetowego ,,OWOC’’ przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku.
  10. Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie ,, Program ekozespołów w mojej szkole i przedszkolu”. Reporterzy Ekozespołów za działania prowadzone w ubiegłym roku szkolnym – grupy Ekozespołów EKOjagodziaki i EKOkasztaniaki.
  11. Konkurs „Barwy Morza” (Fotograficzny)
    Nagrodzone prace:Kategoria „Statki”:
    III miejsce Marta Kalinowska (2DL),
    Wyróżnienie Piotr Kiełczykowski (2CX),Kategoria „Przemysł okrętowy”:
    I miejsce Marzena Pawłowska (2AL),
    II miejsce Marta Tymoszewska (2AL),Kategoria „Morze”:
    I miejsce Patryk Szmytka (3DT).

    Konkurs „Barwy Morza” (Plastyczny):
    Nagrodzone prace:

    Kategoria „Morze”:
    II miejsce Anita Kurkowska (3AX),
    III miejsce Angelika Zacharek (3AX),

    Kategoria „Statki”:
    I miejsce Paweł Chrzan(2CL),
    III miejsce Małgorzata Jendernalik i Joanna Sawecka,

    Kategoria „Przemysł okrętowy”:
    Wyróżnienie Natalia Michalak (3DX).

    Konkurs „Barwy Morza” (Modelarski):
    Nagrodzone prace:
    III miejsce Oskar Kulka (2AT).

    Konkurs „Barwy Morza” (Literacki):
    Nagrodzone prace:

    Kategoria Proza:
    II miejsce Emilia Dominiak,
    Wyróżnienie Monika Kowalska,

    Kategoria Poezja:
    II miejsce Alicja Śmierzchalska,
    Wyróżnienia Alicja Krajewska i Robert Wąsik.

  12. Konkurs Wiedzy o Materiałach (Politechniki Warszawskiej):
    Emilia Dominiak (1CL) została zakwalifikowana do finału .

Rok szkolny 2008 / 2009

  1.  XXXV Olimpiada Geograficzna
    Anna Hoppe (2DL), zakwalifikowała się do etapu Okręgowego Olimpiady.
  2. II nagroda i wyróżnienie dla uczennic klasy II C LO Emilii Dominiak i Anity Szmydtke w konkursie ,, Czysta woda= bezpieczna woda’’ organizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Wody przez Wydział Ochrony Środowiska UM Gdańsk , Saur Neptun.
  3. Katarzyna Szczepińska, Emilia Dominiak, Kacper Janiuk i Arkadiusz Działoszewski – klasa II C LO oraz dwóch uczniów z klasy3 CLO zakwalifikowało się do II etapu konkursu ,,Wygraj indeks’’ organizowanego przez Wydział Chemiczny PG i CEN w Gdańsku.
  4. Wyróżnienie w konkursie ,,Młody Reporter dla środowiska’’ organizowanym przez redakcję miesięcznika Ekopartner pod patronatem m.in. Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Edukacji Narodowej dla Emilii Dominiak i Katarzyny Szczepińskiej kl.2 CLO
  5. Nagroda dla ekozespołów działających w Conradinum w etapie wojewódzkim konkursu ,,Reporterzy EKOZESPOŁÓW” – kwalifikacja do konkursu ogólnopolskiego – udział w ceremonii podsumowania programu Ekozespołów w województwie pomorskim – 15.06.09 r. – Wydział Chemii UG.
  6. Złota statuetka ,,Przyjaciela Ziemi’’ i dyplom za 9-letnią realizację Programu ekozespołów.
  7. OGÓLNOPOLSKI PROJEKT PRZYRODNICZY ,,Dziedzictwo przyrodnicze naszej małej ojczyzny’’.
  8. Uzyskanie CERTYFIKATU SZKOŁY PROMUJĄCEJ EDUKACJĘ PRZYRODNICZĄ.
  9. Finał zawodów strzeleckich z okazji „Dnia Niepodległości” – dnia 29.11.08
    I miejsce zajęli drużynowo uczniowie Technikum nr 18 w składzie :
    Adrian Pawelczyk(2BT),
    Jakub Kurek(1CT),
    Łukasz Regliński(1CT).
  10. I miejsce w konkurencji indywidualnej zajął Adrian Pawelczyk (2BT).

Rok szkolny 2009 / 2010

  1.  Wyróżnienie w konkursie edukacyjnym „Wolność Kultury, Kultura Wolności”
  2. Emilia Dominiak(3CL) otrzymała wyróżnienie w XI Konkursie im. Małgorzaty Dominiak dla najlepszych uczniów-biologów z liceów ogólnokształcących Województwa Pomorskiego.
  3. Emilia Dominiak(3CL) została finalistką XXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
  4. Emilia Dominiak(3CL) została laureatką konkursu ,,Wygraj indeks’’ PG i otrzymała indeks na wybrany kierunek studiów Wydziału Chemicznego PG.
  5. Emilia Dominiak i Katarzyna Szczepińska(3CL) zdobyły I miejsce w konkursie pt.: „Biotechnologia – Potęga Genu”, zorganizowanym przez Koło Naukowe BIO-MED działające przy Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego z siedzibą w Gdańsku
  6. Ekozespoły działające w Conradinum otrzymały nagrodę w programie „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe” za rok szkolny 2009/2010 realizowanym przez Fundację RECAL i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
  7. Ekozespoły działające w Conradinum otrzymały nagrodę w etapie regionalnym konkursu organizowanego przez Fundację GAP Polska ,,Ekozespoły’’ 2009/2010.