Zgodnie z wytycznymi władz Urzędu Miasta Gdańska wszystkie placówki oświatowe mają posiadać nowe, ujednolicone strony internetowe. W związku z tym, informujemy, że strona conradinum.pl nie będzie już aktualizowana. 

 

ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ: conradinum.edu.gdansk.pl

 

Więcej informacji

 

Uczniowie z klas III AL i II BT  SOiO Conradinum w dniu 14.12.2018 wzięli udział w gdańskich obchodach Wydarzeń Grudniowych pod opieką p. Ewy Reszczyńskiej i p. Andrzeja Rejniaka. Maturzyści i drugoklasista godnie reprezentowali naszą Szkołę z jej sztandarem, zaś delegacja uczniów z kl II BT złożyła biało-czerwone kwiaty pod pomnikiem Trzech Krzyży w Gdańsku. Była to dla nas żywa lekcja historii o wydarzeniach dwóch grudni i stanu wojennego. Wspólnie oddaliśmy cześć poległym w walce o naszą wolność. Udzieliliśmy także krótkiego wywiadu dla Radia Gdańsk.

Klasa 1BT dnia 3. 12. 2018 r. zwiedzała Zakład Utylizacyjny w Gdańsku. Zapoznaliśmy się z procesem zagospodarowywania odpadów, z ich segregacją oraz recyklingiem . Udostępniono nam do zwiedzania sortownię i kompostownię. Dowiedzieliśmy się m.in. w jaki sposób przetwarzane są odpady biodegradowalne i jak odzyskuje się z biogazu energię elektryczną.

Szanowni Państwo, 

w najbliższy czwartek tj. 13 grudnia odbędzie się zebranie z Rodzicami uczniów klas I-III Technikum.

Szczegółowy harmonogram:

17.00 - Wykład w auli dla rodziców i wychowawców uczniów klas I i II dotyczący komunikacji, relacji, uzależnień i cyberprzemocy.
Po wykładzie spotkanie z wychowawcą w przydzielonych salach.

17.30 - Spotkanie wychowawców klas III z rodzicami w przydzielonych salach.

18.15 - Spotkanie rodziców klas III z Dyrektorem szkoły w sprawie egzaminu zawodowego w auli.

18.00 - 19.30 Konsultacje z pozostałymi nauczycielami uczącymi.

17.00 - 19.00 Dyżur psychologa z Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej nr 7 w Gdańsku w pokoju 102.

Serdecznie zapraszamy.

 

W ramach współpracy z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa w Poznaniu z siedzibą w Gdańsku, 23 listopada została przeprowadzona pogadanka z uczniami na temat zachowania, savoir-vivre, tego jak młody człowiek powinien się reprezentować, szukając pracy, nt. dobrego i złego wpływu środowiska na wychowanie i zachowanie. Teraz wiemy, że savoir-vivre to nie tylko dobre maniery, obycie, to także swoista filozofia życia.