Gdy SŁABOŚĆ staje się SIŁĄ!
Projekcja filmu „Najlepszy” i spotkanie autorskie z Jerzym Górskim
w ramach projektu „Zażyj wolności”
realizowanego przy współpracy
Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień

Fundacja IDEA – Innowacja dla Edukacji i Aktywności zaprasza na niezwykłe spotkanie z wyjątkowym człowiekiem – Jerzym Górskim. To sportowiec, mistrz świata w podwójnym Ironman (7,6 km pływania, 360 na rowerze, 84,39 km biegu). Jednak przede wszystkim Jest żywym przykładem, że nie ma takiego dna, od którego nie można się odbić. Film i książka „Najlepszy” opowiada o jego życiu – historii wzlotów i upadków. Jako młody chłopak, po latach uzależnienia narkotyków WYGRAŁ wyścig o samego SIEBIE.

Co robić z życiem? Niepodległa od 100 lat czy Biznes i solidarność- to tylko niektóre z tematów, o których dyskutowali uczniowie klasy 3Al wraz z uczniami innych szkół średnich z Pomorza podczas 10 edycji Forum.
Jest to coroczna konferencja organizowana przez młodych dla młodych w Europejskim Centrum Solidarności. Z każdym rokiem forum przybiera inny charakter stawiając trudne, ale i bardzo ważne pytania dla młodego pokolenia.

 Pierwsze spotkanie już 24 listopada 2018 (sobota), godz. 9:45 

Temat: Co biedronka ma wspólnego z krową? - o pochodzeniu i zmianach znaczeniowych wyrazów.
Zapisy od 3.11. do 17.11. poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Szczegóły w załączniku.

Dużo się dzisiaj działo: prelekcje Studenckiego Koła Pielęgniarstwa Chirurgicznego oraz Studenckiego Koła Promocji Zdrowia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego dla klas 2 BT i 2 ET, stoiska Małej Kliniki - stanowisko masażu, higienistek - higiena cery i pielęgnacja dłoni, stanowisko Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Gdańsku - mierzenie ciśnienia itd.

Jak co roku, uczniowie i nauczyciele Conradinum wzięli udział w Paradzie Niepodległości, która przeszła ulicami Gdańska.

Parada wyruszyła o godz. 9:30 spod pomnika "Tym, co za polskość Gdańska". Przemaszerowaliśmy m. in.  ulicami: Podwale Staromiejskie, Wielkie Młyny, Jana Heweliusza... Zatrzymaliśmy się pod pomnikiem  króla Jana III Sobieskiego, tam wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski. Następnie udaliśmy się na Długi Targ, gdzie wykonane zostało zdjęcie pt: "Historyczne Zdjęcie gdańszczan w Stulecie Niepodległości".

Wszystkim Conradinowcom i przyjaciołom Conradinum bardzo dziękujemy za udział w Paradzie:) Do zobaczenia za rok:)

Oto fotorelacja: