W dniu 12 marca 2018r. w ramach wydarzenia "Wyższa Szkoła Debaty" w WSB w Gdańsku, została zorganizowana debata oksfordzka wraz z kursem szkoleniowym dotyczącym przebiegu debat oksfordzkich.
Debatę obserwowała blisko setka osób, którą tworzyli studenci WSB oraz reprezentacja Klubu Debat z CONRADINUM pod kierunkiem nauczyciela Andrzeja Piaszczyńskiego. Nasza ekipa z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem potraktowała to wydarzenie jako świetny materiał do dalszego doskonalenia swych umiejętności, ale także nawiązania nowych kontaktów szkoleniowych oraz promocji szkoły.


Na samym wstępie szczególnie życzliwie i ogromnym szacunkiem zostaliśmy powitani przez dr Jarosława Ocha z Instytutu Nauk Społecznych UG oraz prowadzącego - Andrzeja Skibę - Prezesa Zarządu Instytutu Debaty Publicznej.
Tak więc, już na wstępie zrobiliśmy wśród publiczności niezłe wrażenie. Dalej... było coraz lepiej... Szczególny podziw i furorę robiły wystąpienia i uwagi w formie komentarzy do debaty naszego ucznia- Patryka Sadeckiego z klasy 3DT.
TEZĄ DEBATY POKAZOWEJ była - "Najpierw studia, potem praca". Debata była bardzo wyrównana, zwycięstwo odniosła OPOZYCJA.