W środę 14 marca czyli właśnie 3.14 Conradinowcy świętowali Dzień Liczby Pi. Organizatorami byli p.Iwona Żychowicz, p.A.Urbańska-Gruczka oraz Samorząd szkolny. Tego dnia klasy pierwsze wzięły udział w Turnieju Matematycznym oraz w wielu mniej lub bardziej poważnych potyczkach matematycznych. Uczniowie m. in. rozwiązywali quiz o liczbie Pi, rysowali karykaturę swojego nauczyciela matematyki... I tak Jakub Gojtowski z klasy IBT zapamiętał w ciągu pięciu minut najdłuższe rozwinięcie liczby pi (28 cyfr po przecinku), a klasa 1AT wykazała się spostrzegawczością i talentami artystycznymi. Która z klas zdobyła najwięcej punktów w quizie o Liczbie Pi dowiecie się w najbliższy poniedziałek:)

Na długiej przerwie łamaliśmy sobie głowy nad licznymi planszówkami, których użyczyła nam firma Rebel z Gdańska. Oto kilka zdjęć z tego matematycznego święta.